01/10/2022
spot_img
00:00:54

Голчиштето на Халанд со Борусија

Норвешкиот суперталент Ерик Халанд, повторно блескаше во светло синиот тим. На дербито во Лигата на шампионите, со неговиот претходен тим Борусија Дортмунд, го даде вториот...

Возила

За него

Со зоља по противничките играчи

Кога мислите дека сте виделе се' на Балканските фудбалски терени...се појави и оваа снимка споделена на твитер. Се работи за натпревар од споредните лиги во...

За неа

00:00:54

Голчиштето на Халанд со Борусија

Норвешкиот суперталент Ерик Халанд, повторно блескаше во светло синиот тим. На дербито во Лигата на шампионите, со неговиот претходен тим Борусија Дортмунд, го даде вториот...
1,360фановидопаѓања
3,505следбенициследете
20,100претплатницисе претплатите

Нашиот радио избор

- Реклама -
- Реклама -

Миленици

00:00:54

Голчиштето на Халанд со Борусија

Норвешкиот суперталент Ерик Халанд, повторно блескаше во светло синиот тим. На дербито во Лигата на шампионите, со неговиот претходен тим Борусија Дортмунд, го даде вториот...

Европската Унија го намалила увозот на енергенси од Русија

Според последните статистички податоци, ЕУ увезла двојно помалку нафта од Русија. Притоа, за енеренсите главно се врти кон САД, но зголемен е увозот на...

Гутиереш : Имам чувство дека сме далеку од мирот

Антонио Гутиереш, секретарот на Обединетите Нации, по денешниот разговор со Путин изјави дека мирот во Украина е многу далеку, во моментов. Истовремено, тој смета дека...

Шок за Дончиќ и Словенија. Полска во полуфинале

Шок за Словенците! Полска успеа да ја приреди најголемата сензација во текот на денот, и ја победи кошаркарската репрезентација на Словенија во четвртфиналето со три...
00:07:00

Борбите во Украина, снимени во живо

Погледнете како изгледаат жестоките борби во Украина, снимени во прво лице со GoPro камера од страна на Украински војник. Војникот е качен во оклопно возило...

Vacheron Constantin отвори нов салон во Њу Јорк

Производителот на луксузни часовници Vacheron Constantin, отвори нов, ултра модерен салон на два спрата во Њујорк во кој можете да ги видите најдобрите часовникарски...

Со зоља по противничките играчи

Кога мислите дека сте виделе се' на Балканските фудбалски терени...се појави и оваа снимка споделена на твитер. Се работи за натпревар од споредните лиги во...

Victoria’s Secret, во канџите на сексуалните предатори

Во 90'те години од минатиот век, модниот бренд за долна облека - Victоria's Secret, беше во најголемиот пик од својата популарност. Спектакуларните модни ревии, на...

LIQUI MOLY спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад...
00:44:34

Дигитален евент. Новиот PIRELLI календар

Оваа година, Италијанскиот производител PIRELLI ја задржа својата традиција и повторно го објави својот календар (скапоцен колекционерски подарок, во кој главно може да уживаат...

Mате си го направи меракот… и хиперавтомобилот Nevera го извозе off-road

Хрватскиот претприемач и иноватор, Мате Римац, имаше ѕвездена година. Со својата технологија за електрични автомобили, која ја купуваа и користеа најголемите брендови на светот, направи...