01/02/2023
spot_img

“Ненадејна смрт” – како последица од вакцините против Ковид 19?

На 21 Ноември, на Твитер и Рамбл беше објавен документарниот филм - "Ненадејно починат" - Died Suddenly кој за кратко време беше прегледан...

Возила

За него

50 Cent тужи пластичен хирург за зголемување на пениси

Раперот 50 Cent (Куртис Џеј Џексон III), поднел тужба против пластичниот хирург Ангела Коган од Мајами, која бесправно ја користела неговата фотографија за промоција...

За неа

“Ненадејна смрт” – како последица од вакцините против Ковид 19?

На 21 Ноември, на Твитер и Рамбл беше објавен документарниот филм - "Ненадејно починат" - Died Suddenly кој за кратко време беше прегледан...
1,360фановидопаѓање
3,689следбенициследете
20,500претплатнициПретплатете се

Нашиот радио избор

- Реклама -
- Реклама -

Миленици

“Ненадејна смрт” – како последица од вакцините против Ковид 19?

На 21 Ноември, на Твитер и Рамбл беше објавен документарниот филм - "Ненадејно починат" - Died Suddenly кој за кратко време беше прегледан...

Пченкарна змија

Ако не и припаѓате на онаа група на луѓе кои за домашен миленик сакаат куче, маче, папагал или риба... пченкарната змија е еден од...

Холандскиот премиер се извини за историската улога во трговијата со робови

Холандскиот премиер Марк Руте, се извини на сите жртви, нивните роднини и наследници за историската улога на Холандија во трговијата со робови. Иако луѓето кои...

Новиот Аватар предизвикува депресија

Во светските медиуми се почесто се зборува за новата психолошка состојба - PADS. Ако не сте слушнале за неа, не грижете се... тоа не е...

Мало брадесто змејче

Малите брадести змејчиња се одличен миленик за вашиот дом. Особено ако наместо куче, мачка или папагал - сакате интересни егзотични миленици. Брадестите змејчиња се активни...

Vacheron Constantin отвори нов салон во Њу Јорк

Производителот на луксузни часовници Vacheron Constantin, отвори нов, ултра модерен салон на два спрата во Њујорк во кој можете да ги видите најдобрите часовникарски...

Новиот Аватар предизвикува депресија

Во светските медиуми се почесто се зборува за новата психолошка состојба - PADS. Ако не сте слушнале за неа, не грижете се... тоа не е...

Божиќна магија во Европа

Додека нашите плоштади, во пресрет на Новогодишните и Божиќни празници зјаат празни и тажни, а градоначалниците се натпреваруваат за поени во јавноста преку наводни...

Отворените денови на Mercedes ги проследиле 70.000 луѓе

Германскиот Бренд од Штутгарт, оваа година во својот Музеј, правеше евенти на отворено кои ги оценува како исклучително успешни, бидејќи на настаните продефилирале 70.000...

LIQUI MOLY спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад...
00:44:34

Дигитален евент. Новиот PIRELLI календар

Оваа година, Италијанскиот производител PIRELLI ја задржа својата традиција и повторно го објави својот календар (скапоцен колекционерски подарок, во кој главно може да уживаат...