30/05/2024
spot_img

Светот на тркала

Dr Martens со план за ублажување на падот на профитабилноста

Британскиот бренд за чевли и високи кондури, со препознатлив златен шав, Dr Martens, минатата година прокнижи сериозен пад на профитабилноста од 43%. Падот главно е генериран од падот на продажбата и профитабилноста во...

Европа под Руска закана од диверзии

Безбедносните структури во Европската Унија, сериозно ги разгледуваат последните наоди и информации според кои Руските служби подготвуваат и веќе наголемо изведуваат диверзантски акции на нивна територија. Како што се наведува во наодите, Руските...

Башибозукот продолжува. Луна паркот си работи

За момент пријатно не изненади брзата реакција на институциите. Кога се отвори импровизираниот луна парк во Карпош, прв се огласи Град Скопје, кој изјави дека забавниот парк работи на диво. Оттаму велат дека...

Стефан Богоев, ги искара сопартијците

Стефан Богоев, директорот на Царина и висок функционер во СДСМ, им упати сериозна критика на своите сопартијци, за нивната пасивност во текот на вчерашната конститутивна седница на новиот Парламентарен состав. На фејсбук, тој...

Африм Гаши, нов претседател на Собранието

На вчерашната седница на Собранието на Македонија, се конституира новиот собраниски состав. За нов претседател на Собранието е избран Африм Гаши, со 76 гласа за и 6 против. Против изборот на Гаши беа...
00:01:40

Тексашкиот масакр полни 50 години

Оваа година, култниот нискобуџетен хорор филм Тексашки масакр со моторна пила, полни 50 години од своето снимање. Филмот, за време на снимањето немал речиси никакви очекувања од неговите продуценти, а актерите во текот...

Реклама

најпопуларно

Најнови содржини

Dr Martens со план за ублажување на падот на профитабилноста

Британскиот бренд за чевли и високи кондури, со препознатлив златен шав, Dr Martens, минатата година прокнижи сериозен пад на профитабилноста од 43%. Падот главно е...

Европа под Руска закана од диверзии

Безбедносните структури во Европската Унија, сериозно ги разгледуваат последните наоди и информации според кои Руските служби подготвуваат и веќе наголемо изведуваат диверзантски акции на...

Следи не

1,360фановидопаѓање
3,904следбенициследете
21,800претплатнициПретплатете се

не пропуштајте

Реклама

Advertisment