01/10/2022
spot_img
домаСветВучиќ обезбедил милијарда долари од Емиратите

Вучиќ обезбедил милијарда долари од Емиратите

Во официјално известување по посетата на Обединетите Арапски Емирати, Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека успеал да обезбеди една милијарда долари од ОАЕ, по исклучително поволни услови и ниски каматни стапки.

Овие средства се исклучително битни за обезбедување на ликвидноста на финансискиот сисстем на Србија, особено во ова предизвикувачко време на најголемата криза во светот.

Секогаш кога ќе бидеме во проблем, можеме да се свртиме кон нашите пријатели од ОАЕ, изјави Вучиќ.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...