05/10/2022
spot_img
домаМагазинVacheron Constantin отвори нов салон во Њу Јорк

Vacheron Constantin отвори нов салон во Њу Јорк

Производителот на луксузни часовници Vacheron Constantin, отвори нов, ултра модерен салон на два спрата во Њујорк во кој можете да ги видите најдобрите часовникарски парчиња од оваа марка.

Ова е најголемиот и најлуксузниот бутик на познатата марка.

Во него, фановите со длабоки џепови, можат да си набават некој од vintage моделите кои чинат од 15.000 до 300.000 долари.

Во бутикот можат да се видат и часовниците “Les Cabinotiers” наменети само за VVIP колекционерии кои се произведуваат во лимитирана серија од само 25 парчиња годишно. Тие се држат на посебен спрат во бутикот, на кој се влегува само со одобрение.

На вториот спрат од објектот има и посебен бар на кој можете да изберете и кастомизирате ремче за вашиот часовник, а на него можете и да изгравирате име или порака.

Тука е и експертот часовничар, со кого можете да имате интеракција и да поразговарате на часовничарски теми.

Според извршниот директор на Vacheron компанијата планира да отвори уште неколку вакви бутици, пред се во Лондон, Токио, а можеби и на други стратешки точки на планетата.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...