Роналдо ја збогати својата колекција со Brabus G Class

36

Кристијано Роналдо, кој е пасиониран вљубеник во луксузни и спортски автомобили за роденден го добил феномалниот BRABUS G Class.

Moќниот ултра спортски SUV, тјуниран од Brabus има V-12 мотор со моќност до 900 коњски сили, кој до 100 km/h може да стигне за експлозивни 3,92 секунди.

Фото – Instagram