01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиРичард Хамонд од TOP GEAR продава дел од својата колекција

Ричард Хамонд од TOP GEAR продава дел од својата колекција

Харизматичниот водител од старата постава на Top Gear, Ричард Хамонд, објави дека продава на аукција дел од својата скапоцена колекција на автомобили и моторцикли.

Како што објави Хамонд, одлуката да продаде дел од своите скапоцености кои имаат силна сентиментална вредност за него, му е многу тешка, но ќе му помогне да набави и да реставрира нови членови на неговата приватна колекција.

Во колекцијата ставена на аукција се неколку исклучително вредни автомобили како што се

Bentley S2 од 1959 година :

Porsche 911T (1969) :

Lotus Esprit Sport 350 (1999) :

Kawasaki Z900 A4 (1976) :

Moto Guzzi LeMans (1977) :

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...