01/12/2022
spot_img
домаАвто ВестиОтворените денови на Mercedes ги проследиле 70.000 луѓе

Отворените денови на Mercedes ги проследиле 70.000 луѓе

Германскиот Бренд од Штутгарт, оваа година во својот Музеј, правеше евенти на отворено кои ги оценува како исклучително успешни, бидејќи на настаните продефилирале 70.000 фанови на сребрената ѕвезда.

Настаните се одржуваа цело лето.

На 9-ти октомври заврши и специјалната изложба “70 години Mercedes-Benz SL”, на која беа претставени сите генерации од овој фасцинантен и исклучително значаен за брендот модел.

Следува и специјалнaта изложба на Mercedes Benz Art колекцијата, а беа одржани и неколку концерти и кино проекции.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...