01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиПрошетајте низ музејот на OPEL

Прошетајте низ музејот на OPEL

Сакате ли да направите виртуелна прошетка низ музејот на OPEL, во кој се изложени и презентирани детали од 120 годишната историја на Германскиот производител на автомобили?

Сега ја имате таа можност со посета на овој линк.

На прошетката можете да ги посетите тематските тури, како што се “Alternative Drive”, “Rally Racing”, “Roaring Twenties” и “Mobility for Millions”.

Sammlung Opel Classic

На виртуелната тура од 360 степени можете да ги разгледате и класиците на OPEL. Во музејот се сместени околу 600 легендарни модели, кои ја означуваат секоја етапа од развојот на брендот од Раселсхајм.

Ако го сакате брендот, или едноставно сте фан на автомобилите, ве покануваме да издвоите дел од вашето време и од комфорноста на вашиот дом, да го посетите ова интересно и модерно спакувано парче историја.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...