01/10/2022
spot_img
домаСветПринцот Хари со сопругата Маркл сепак се појавија во Виндзор

Принцот Хари со сопругата Маркл сепак се појавија во Виндзор

И покрај бројните шпекулации, Војводата од Сасекс, Хари и сопругата Меган Маркл, сепак се појавија во Замокот Виндзор, каде беше во живо одбран датумот за погребот на упокоената Кралица Елизабета.

Според непотврдени извори, двојката пристигнала на настанот откако директно била поканета од Принцот Вилијам, братот на Хари.

Хари и Меган по заминувањето во Америка, и контроверзното интервју со Опра Винфри, не беа омилени гости на дворецот, па многумина сметаа дека можеби и нема да се појават на церемонијата.

Скандалот изби пред неколку месеци, кога Хари и Меган на заедничкото интервју во шоуто на Опра Винфри, покрај другото, ја обвинија кралската лоза за носење одлуки базирани на расизам.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...