01/10/2022
spot_img
домаСпортОд лошото првенсто, Јокиќ побара утеха во коњите

Од лошото првенсто, Јокиќ побара утеха во коњите

Иако важеа за главен фаворит на турнирот, Српските кошаркари и јавност сеуште не можат да се соземат од фактот дека загубија уште во осминафиналето од Италија. Пораз кој неочекувано брзо ги урна нивните соништа за медал.

Со шокот, играчите се соочуваа на различен начин.

Најдобриот поединец во Српската репрезентација, Јокиќ, својата болка реши да ја ублажи инвестирајќи во својата пасија, коњите.

На аукција, Јокиќ купил три расни коњи во вкупна вредност од 143.000 евра.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...