01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиНовиот VIP лаунџ на Lamborghini во Њујорк

Новиот VIP лаунџ на Lamborghini во Њујорк

Во овој супер луксузен VIP лаунџ на Lamborghini сместен во Менхетн, ЊуЈорк, можете да влезете и уживате само со покана.

На два спрата и околу 500 метри квадратни, пробраните ќе можат да уживаат и да ги видат најновите и непокажани автомобили на Lamborghini, да уживаат во Италијанската кујна и кафе.

Пријателите на Италијанскиот бренд на ова место ќе може да организираат приватни и деловни состаноци и презентации.

Внатре, речиси се’ е автентично и Италијанско, од луксузниот мебел, до менито во кујната. При посетата на центарот имате можност и самостојно да го дизајнирате вашето Lambo.

Првиот модел кој ќе биде изложен премиерно во новиот лаунџ простор е Huracán Super Trofeo Omologata (STO) со 630 коњски сили.

На располагање на посетителите им стои и консиерж, кој ќе се погрижи искуството да биде уште понезаборавно.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...