01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиНовиот часовник на Girard-Perregaux и Aston Martin

Новиот часовник на Girard-Perregaux и Aston Martin

Во светот на часовникарството, двата супербренда Girard-Perregaux и Aston Martin, го лансираа новиот часовник во лимитирана серија од само 18 примероци по цена од 146.000 долари.

Новиот Турбилион часовник со три летечки моста, е првиот часовник кој се раѓа по склученото партнерство меѓу технолошките џинови.

Трите летечки моста, заштитен знак на Girard-Perregaux, се гледаат од двете страни на часовникот и изгледаат како да лебдат, додека низ кристалното тело може да се види и целиот механизам.

Официјалното партнерство на Girard-Perregaux со Aston Martin беше објавено овој февруари, а ова е и првиот официјален Астон Мартин часовник, кој има титаниумско хипоалргенско куќиште од 44 мм.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...