01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиНовиот BRABUS 800

Новиот BRABUS 800

Пристигнува новата светска премиера на BRABUS.

Новиот супер луксузен SUV е базиран на моделот Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC +.

Опремен е со комплетниот карбонски аеродинамичен концепт за подобрување на фабричкиот модел, со 24 инчни тркала, спортски издув контролиран на вентил, кој испушта застрашувачки звук кога ќе се активира твин-турбо моторот со моќносто од 588 kW / 800 коњски сили V8.

За целосен впечаток, на своите нови сопственици, BRABUS подготвил и специјален рачно изработен кожен ентериер.

Коментари?

претходниот член,Opel ја враќа ретро иконата Manta
Следната статијаGoogle отвора продавница
- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...