01/10/2022
spot_img
домаAвантураНовиот ATV на Polaris

Новиот ATV на Polaris

Aко вашата пасија е авантуристички да излезете надвор од асфалтот и да го добиете вашето адреналинско полнење со брзо возење во непроодни терени со ATV (All Terrain Vehicle)… очекувајте ја возбудата од новиот модел на Polaris.

Новиот 2022 General XP 1000 Trailhead Edition на Polaris, може да го порачате со две или со четири седишта.

Четиритактниот мотор со твин цилиндри вграден во новата генерација на General XP, спарен со автоматски менувач може да испорача моќност од 100 коњски сили.

2022 General XP 1000 Trailhead Edition

Со крампонските Pro Armor Crawler XG гуми на 3о инчните тркала, новиот Polaris лесно ќе се пробива низ секоја шума.

Во возењето нема никако да се загубите, затоа што вашиот ATV го следи Ride Command GPS системот.

Моделот во верзијата со две седишта можете да го добиете по цена од 26.699 долари.

2022 General XP 1000 Trailhead Edition
- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...