01/10/2022
spot_img
домаМагазинЗа негоНов TAG Heuer Carrera 160 Years Montreal Limited Edition

Нов TAG Heuer Carrera 160 Years Montreal Limited Edition

Швајцарскиот производител на луксузни часовници TAG Heuer во чест на својот јубилеј – 160 години постоење, ја лансираше својата втора серија на часовници со лимитирана едиција од само 1.000 парчиња.

Се работи за новиот модел – Carrera 160 Years Montreal Limited Edition, чие име и дизајн потекнуваат од часовникот познат под името Montreal, кој се произведувал од 1972 до 1983 година. Се работи за автоматик и хронограф од серијата рејсинг на TAG HEUER.

Новиот часовник ги комбинира основните карактеристики на легендарниот Монтреал, комбиниран со популарната Carrera.

Телото на часовникот има кружна форма, направено е од полиран челик, со дијаметар од 39 мм. Придвижуван е од TAG Heuer caliber Heuer 02 automatic in-house movement, со 168 компоненти со резерва на енергија од 80 часа.

Часовникот е комплетиран со ремен од сина алигаторска кожа и специјално, јубилејно пакување.

Лимитираната Carrera 160 Years Montreal Limited Edition, можете да ја погледнете и купите на официјалниот сајт на ТАG HEUER по цена од 6.400 евра.

TAG HEUER Carrera 160 Years Montreal Limited Edition
- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...