01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиНов суперавтомобил во полициската флота на Дубаи

Нов суперавтомобил во полициската флота на Дубаи

Флотата на полициски возила во Дубаи е богата со некои од најдобрите и најбрзите автомобили на светот.

Меѓу нив, се вбројуваат и Aston Martin One-77, Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Mercedes SLS AMG, Mercedes-AMG GT 63 S, McLaren 12C, Bentley Continental GT, Porsche 918 Spyder, Audi R8, BMW M5, BMW i8 и Nissan GT-R.

Според последната објава, дојде ред во полициските гаражи да се паркира и премиум SUV моделот на Корејскиот Genesis GV80.

Фото – Полиција на Дубаи

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...