01/12/2022
spot_img

Нов BMW M2 

Супер спортски мотор, со шест цилиндри во линија и моќност од 460 коњски сили, спарени со шест степениот мануелен менувач (опционален) и погон на задните тркала… се само дел од перформансите на новиот спортски компакт, со врвни спортски перфоррманси – BMW M2.

Дебито на новиот BMW M2 е закажано за следната година и се совпаѓа со 50-годишницата на BMW M GmbH,

Атлетски градениот BMW M2 идеално се вклопува во листата на спортски автомобили со две врати, приказна која почна да се отплетува со моделот BMW 2002 turbo во далечната веќе, 1973 година.

Прродажбата на новиот BMW M2 ќе започне следната година и ќе се поклопи со почетокот на продажбата на BMW 2 Series Coupé.

Како и што може да се очекува, моделот е опремен со многу спортски, безбедносни и комфорни системи (за кои ќе пишуваме повеќе во следните објави и анализи) а кои идеално ќе се вклопат во сликата на Германскиот супербренд.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...