01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиНајскапиот автомобил на светот?

Најскапиот автомобил на светот?

Сте се запрашале ли некогаш кој е најскапиот автомобил на светот? И колку чини?

Во моментов најскапиот автомобил на светот е спортскит Pagani Huayra Tricolore, кој чини неверојатни 6,67 милиони долари.

Кај него нема модели, опционални, дополнителна опрема… Тој доаѓа со се’ што може да се опреми еден спортски хиперкар во Италијанската фабрика Pagani.

Oпремен е со V12 мотор со 840 коњски сили.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...