01/10/2022
spot_img
домаAвантураMoрскиот ѕвер на BRABUS.

Moрскиот ѕвер на BRABUS.

Супербродот на BRABUS, кој го претстави познатиот бренд го носи името – Shadow 500 Black Ops!

Опремен е со одлични V8-powered XS Pro Четири тактни мотори на Mercury, кои нудат одлични перформанси и забрзување.

Моќноста на моторите изнесува 500 коњски сили, максималната брзина е 50+ чворови, а капацитетот на гориво изнесува 280 литри.

Бродот на Brabus e од едицијата “Еден од 28” што подразбира дека процесот на производство опфаќа голем обем на мануфактура (рачна изработка) во процесот на фарбање и лакирање, што може да трае и до шест недели.

Сите бродови на лимитед едицијата се изработени во сива – Gunmetal Grey, боја и комбинација со црвени седишта.

Eден ваков морски ѕвер чини околу 160.000 евра + ддв.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...