05/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиMате си го направи меракот... и хиперавтомобилот Nevera го извозе off-road

Mате си го направи меракот… и хиперавтомобилот Nevera го извозе off-road

Хрватскиот претприемач и иноватор, Мате Римац, имаше ѕвездена година.

Со својата технологија за електрични автомобили, која ја купуваа и користеа најголемите брендови на светот, направи сериозен капитал. Го доби во сопственост и владение и францускиот бренд – Bugatti. Гради неверојатен комплекс во Загреб…

И се чини, дека дојде време малку да се “издува” и да си го направи меракот.

И тоа го направи со својот хиеравтомобил Nevera, кој чини 2 милиони евра. Ја стисна педалата за гас, го извозе надвор од патот, го извалка на своето градилиште и си направи убаво видео и фотогалерија за паметење.

Зошто? Веројатно – затоа што му се може 🙂

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...