01/12/2022
spot_img
домаАвто ЕкспертиМакедонските партнери на LIQUI MOLY, на Октобер Фест во Штутгарт

Македонските партнери на LIQUI MOLY, на Октобер Фест во Штутгарт

LIQUI MOLY Македонија, новиот ексклузивен дистрибутер на LIQUI MOLY во земјата, заедно со својот принципал, организираше незаборавен награден викенд во Штутгарт за своите најуспешни партнери во 2022 година.

Официјалните претставници на компаниите од Македонија :

  •  Матадор Прилеп
  •  Делта Шоп Кичево
  •  Крис и Том Скопје
  •  Аутофилтер Скопје
  •  Том-Гор Струга
  •  Том-Гор Охрид
  •  Љотич Јуниор Валандово

кои во 2022 година остварија најдобри резултати, заедно со своите регионални колеги од Словенија и Србија присуствуваа на свечениот настан во Германија.

Македонските партнери, дилери и серисери, заедно со официјалните претставници на LIQUI MOLY Македонија, имаа можност да  се дружат, забавуваат и уживаат во динамичниот викенд кој започна со прошетка во лулката на Mercedes-Benz, Штутгарт.

За гостите од регионот беше организирана и свечена вечера на која ги пречекаа, поздравија и им се заблагодарија за соработката, високи претставници на LIQUI MOLY.

Партнерите на LIQUI MOLY следниот ден го започнаа со организирана посета и на Mercedes Benz Музејот, главната атракција на Штутгарт, вистинска ризница на автомобилската историја и традиција на најголемиот луксузен автомобилски бренд на сите времиња.

А како хајлајт на викенд патувањето, уследи и незаборавната вечер и врвната забава на најпопуларниот фестивал на пивото – Октобер Фест во Штутгарт.

Фестивалот во Штутгарт се одржува секоја година, трае три недели, во кои според проценките, проаѓаат околу 4 милиони посетители од целиот свет.

На фестивалот, покрај шаторите во кои се конзумираат најдобрите пива и се ужива најдобрата забава, е издигнат и голем адреналински парк со вртечко тркало, ролеркостери, тобогани, куќи на стравот и реквизити за забава на посетителите од сите возрасти.

Вистинско уживање за нашите патници беше да се почувствува прекрасната атмосфера која ја делеа со локалците облечени во препознатливата традиционална Германска облека, вооружени со позитивно расположение и желба за добра забава.

А за одличната забава до доцна во ноќта се грижеше врвен Германски бенд, кој во организираниот “шатор” во Штутгарт со микс на шлагери и модерна поп и рок музика, ги водеше кон делириум присутните гости од земјата и странство.

По наградното патување, кое долго ќе остане во меморијата на патниците од нашата земја, LIQUI MOLY Македонија уште еднаш им се заблагодари од срце на своите партнери за соработката, довербата и партнерството со желба за брза нова и вети нови вакви и уште поубави настани во иднина.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...