01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиLIQUI MOLY спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад нашиот шампион и најпопуларниот професионален возач во Македонија – Игор Стефановски Иџе.

“-Горди сме на соработката и пријателството со нашиот врвен спортист Игор Стефановски Иџе, кој веќе во првите трки во Франција, Португалија, Шпанија и Чешка покажа дека е во врвна форма и дека во натпреварувањето ќе се бори за врвот.” – велат во LIQUI MOLY Македонија, новиот увозник и дистрибутер за нашата земја.

“- За LIQUI  MOLY, кој 12 години по ред е Најдобриот бренд на моторни масла и адитиви во Германија, во избор на читателите на најпопуларните авто магазини во оваа земја – Auto Bild, Auto Zeitung, Auto Motor und Sport… не постои подобар Амбасадор од Иџе. Тој е врвен спортист, со огромна упорност и перфекционизам во својата работа. Храбар, фокусиран и секогаш подготвен да се натпреварува и испорачува максимални перформанси со својот спортски автомобил. Вредности кои ги одразуваат карактерот и природата и на LIQUI MOLY.”

На нашиот шампион, Иџе, му посакуваме многу среќа,  храбри и безбедни трки… и се надеваме на нови триумфи, пехари и подиуми на кои гордо ќе се вее нашето знаме. А зошто да не и на нова титула за Македонија?

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...