30/09/2022
spot_img
домаАвто ВестиKoга автобусите ќе пламнат

Koга автобусите ќе пламнат

Драматичната снимка ни доаѓа од Кина.

Во областа Гуангси Џуанг, на снимката од видео надзорот се гледа како во еден од паркираните електрични автобуси, се појавува густ чад. Веднаш потоа, пламнува со неверојатно голема брзина.

Пламенот набргу се префрла и на останатите четири паркирани автобуси кои брзо согоруваат.

Иако пожарникарите пристигнале релативно брзо – за пократок период од 2 минути на четири електрични автобуси им немало спас.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...