05/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиКлоп, совршениот бренд амбасадор за Opel

Клоп, совршениот бренд амбасадор за Opel

Германскиот стратег Јирген Клоп, со својата посветеност, емотивност, беспоштедна работа… го направи она што многумина сметаа дека е невозможно.

Во перфектно изиграна сезона му ја врати титулата на Ливерпул во Англиската Премиер Лига, а тоа се случи 5 години по превземањето на кормилото во Англискиот клуб.

Во една прилика, како главна вест на неколку портали, беше анализиран возниот парк на ѕвездите на Ливерпул. Додека фудбалерите на градот на Битлси доаѓаа на тренинг со своите скапоцени играчки од неколку стотици илјади евра, Клоп пристигна со својата Insignia.

Фото – Opel Media

И тоа можеби и не би требало да изненадува, ако се земе предвид фактот дека Јирген Клоп е амбасадор на брендот OPEL од 2012 година. Година во која го предводеше тимот на Борусија Дортмунд и водеше жестока битка во германското првенство со милионерите од Баерн Минхен.

Во изјава дадена непосредно по освојувањето на титулата Микаел Лохшелер, директорот на Opel изјави – “Честитки за Јирген, неговиот комплетен тренерски тим, фановите – всушност до сите кои се инволвирани во Ливерпул. Ние во Opel добро знаеме што значи да направите враќање по толку долго време и се надеваме дека сите оние кои се блиски до Ливерпул уживаат во тоа.” За Клоп, надополни – “Jирген е чесен, вреден, емотивен и успешен човек од доверба. Во исто време, ги задржа двете нозе цврсто на земјата. Во кратки црти : не можевме да побараме подобар Бренд Амбасадор. И Јирген, ние секако верувамe!”

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...