05/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиKIA со ново лого

KIA со ново лого

Јужнокорејскиот бренд KIA Motors, го презентираше своето ново лого, на спектакуларен и невообичаен начин.

Новото лого и беше прикажано на јавноста преку специјален огномет лансиран од најголемиот досега забележан број на дронови.

Новото лого ги поврзува трите букви од името со непрекината линија и наликува како да е напишано рачно.

Последната промена на логото на KIA беше направена во 2004 година.

претходниот член,Eксклузивна мини подморница
Следната статијаKaучот не убива?
- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...