30/09/2022
spot_img
домаАвто бизнисКако изгледа штандот на Mercedes-Benz во Минхен

Како изгледа штандот на Mercedes-Benz во Минхен

Денес, на новинарскиот ден официјално започна новиот саем за автомобили во Минхен, кој од утре станува достапен на широката автомобилистичка јавност.

Промена, која допрва треба да покаже дали новата локација (традиционално, саемот за автомобили во ова време се одржуваше во Франкфурт) ќе донесе нови и позитивни ветришта во Европската автомобилска индустрија.

На домашен терен, се чини највеќе се трудат домашните, Германски брендови.

Меѓу нив, секако и Mercedes-Benz.

Централната порака која брендот ја испраќа со својот штанд и своите нови автомобили е – “Lead in Electric” што значи дека германскиот производител на премиум автомобили сака да ја води трката во Електрификацијата.

Притоа 7 од 10 модели кои ќе бидат презентирани на Саемот се целосно електрични.

Јасно, саемите и понатаму остануваат главното место за интеракција со публиката, при што од Мерцедес изјавуваат дека во период од две недели во 2019 година на штандот поминале дури 561.000 луѓе.

На посетителите ќе им бидат достапни и 40 возила на електричен погон, кои ќе може да се возат и пробаат додека трае саемската презентација.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...