01/10/2022
spot_img
домаМагазинЗа негоIWC и Mercedes-AMG со нов часовник

IWC и Mercedes-AMG со нов часовник

Во светот на часовникарството, можете да најдете многу успешни партнерства на врвните фабрики за изработка на спортски часовници со врвните фабрики за производство на спортски автомобили.

Едно од тие партнерства кое функционира од далечната 2004 година е партнерството помеѓу IWC и Мercedes-AMG, подбрендот на Mercedes-Benz.

Најновиот производ на партнерството помеѓу часовникарот IWC и Mercedes-AMG, е спортскиот часовник Pilot Chronograph Edition AMG.

Ова е првиот кобрендиран часовник кој содржи IWC caliber 69385, хронограф со автоматско движење и автономија од 46 часа.

“Нашето 17 годишно партнерство со Mercedes-AMG е многу природно.” вели извршниот директор на IWC, Christophe Grainger-Herr. “Mercedes-AMG e на само еден час возење од нашата фабрика.”

Часовникот е сместен во титаниумско куќиште, а сивата боја моментно е во тренд, и кај автомобилите и во домашното уредување. Таа е боја на 2021 година.

Куќиштето е со дијаметар од 43 мм и дебелина од 14,9 мм.

Цената на овој атрактивен спортски автоматик изнесува 9.100 долари.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...