01/10/2022
spot_img
домаАвто ЕкспертиИ “Клинчар Неготино” користи Аutodata

И “Клинчар Неготино” користи Аutodata

Најдобрата датабаза на технички податоци за независни авто сервиси – Autodata, отсега станува достапна и во Клинчар Авто Сервис, од Неготино.

ГББ дооел Скопје, како овластен партнер на Autodata, го потпиша новиот едногодишен договор со Клинчар, со што сервисерите од Неготино ќе може да ги користат – сервисните интервали, технички податоци, шеми, графици, мрежи и “чекор по чекор” процедури за одржување и сервисирање.

Базата на Autodata покрива над 95% од возилата на европскиот пазар, се обновува секојдневно со нови податоци, а решението е онлајн.

претходниот член,HELLA со нов онлајн каталог
Следната статијаСтанете LIQUI MOLY Pro-Line Центар
- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...