01/10/2022
spot_img
домаАвто ЕкспертиИ "АSTRA MS - All Car Service", користи AUTODATA

И “АSTRA MS – All Car Service”, користи AUTODATA

Во групата на премиум сервиси кои ја користат најдобрата датабаза на технички податоци за мултибренд сервиси, се вклучи и Астра МС.

Станува збор за мултибренд сервисот од Скопје, лоциран во населбата Бутел.

Некогаш специјализирани за возилата на OPEL, луѓето од Астра МС решија да ја прошират својата понуда и да понудат врвно одржување и сервисирање на возила од сите марки и модели.

За таа цел, а имајќи ја предвид комплексноста на новте возила и новите системи и технологии вградени во нив, луѓето од Астра МС решија да ја комплетираат својата база на знаења и податоци, со онлајн базата на Аutodata.

Повеќе информации за услугите на Астра МС можете да најдете на нивната фејсбук страна, на следниот линк.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...