01/10/2022
spot_img
домаМагазинGoogle отвора продавница

Google отвора продавница

Во ерата на големата револуција на е-трговијата, најмоќниот интернет пребарувач Google отвара нова физичка продавница во Њујорк.

Во продавницата, клиентите ќе може да ги купат производите и услугите на Google.

Во продавницата, покрај другото, клиентите ќе може да ги купат Pixel телефоните, Nest производите, Fitbit уредите.

Покрај директното купување на производите кои се на располагање, во продавницата на Google клиентите, ако сакаат, ќе може да си ги подигнат сами производите кои ги порачале онлајн.

Притоа, се најавува дека во продавницата ќе се практикуваат сериозни правила за заштита од Ковид-19, често дезинфицирање на продавницата, задолжително носење маски, ограничен број на клиенти во продавницата…

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...