01/10/2022
spot_img
домаAвантураEксклузивна мини подморница

Eксклузивна мини подморница

Компанијата U Boat Worx, на богатите луѓе желни за авантура им ја даде совршената играчка – мини подморница со која може да ги истражуваат морските и океански длабочини.

Со џебните подморници на U Boat Worx се разбира нема да можете да стигнете до најдлабоката точка на планетата, но предвидениот капацитет од 100 до 1000 метри под морската површина е сосема пристоен и атрактивен за авантуристите. На длабочина од 500 до 3000 метри можете да видите се и сешто во длабочините на морето.

Риби, ајкули, китови, огромни корални гребени, потопени Шпански галии, октоподи и џиновски лигњи. Компанијата произведува два модели на овие мали подморници кои го носат името C-Resercher, Cruise-Sub, Super Yacht Sub,C-Explorer или Nemo.

C-Researcher подморница на U-Boat Worx

Малите подморници доаѓаат во повеќе изведби и дизајни и најчесто се состојат од тело и стаклена сферична купола од која може непречено да се набљудува подводниот свет.

Колку чини ова задоволство? За да уживате во авантурите со C-Quester за три лица треба да изброите околу 850.000 евра!

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...