23/06/2024
spot_img

НАЈНОВИ ПОСТОВИ

МЕНАЏМЕНТ

ЛИДЕРСТВО

ПРОДАЖБА

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,346фановидопаѓање
21,800претплатнициПретплатете се
- Спонзор -

врвна услуга

Видео содржини

ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Расте учеството на увезени електрични автомобили од Кина

Според официјалните статистички податоци, во првите четири месеци од 2024 година, околу 40,9 отсто до вкупната бројка на увезени електрични автомобили во Германија доаѓаат...

Перутнина Птуј, се продава и сели во Албанија

Гигантот од Словенија, Перутнина Птуј, познат по производство на пилешко месо и сувомеснати продукти, според последните информации веројатно ќе се продаде и пресели во...

Банката Велс Фарго, отпушта вработени кои симулирале дека работат

Американската банка Wells Fargo, отпуштила дванаесет вработени лица кои умешно симулирале дека работат на тастатурата на нивниот компјутер, додека не го правеле тоа. Неколку години...

НЛБ Тутунска Банка со нов директор

Во известување доставено до Македонската Берза, НЛБ Тутунска Банка, информираше дека извршила промена на Претседателот на Управниот Одбор. Според информацијата, на ден 07.06.2024 година,...
- Реклама -

мотивација

00:46:58
Светски познатиот бизнис автор и презентер Брајан Трејси, пред својата публика, во 2012 година дава одличен осврт на продажбата, кој е актуелен и во...

НАЈПОПУЛАРНИ

- Реклама -spot_img

МАРКЕТИНГ

ФИНАНСИИ

човечки ресурси

spot_img