05/10/2022
spot_img
домаМагазинЧасовникот на Канаваро од милион евра

Часовникот на Канаваро од милион евра

Го паметиме како еден од најдобрите одбрамбени фудбалери на своето време.

Фабио Канаваро е деновиве актуелен по својот стар часовник, кој е даден на аукцијата на ќасовници на Филипс во Хонг Конг.

Часовникот Patek Philippe Ref. 5208R-001 со розево куќиште се очекува да достигне цена на аукцијата од 1 милион долари.

Часовникот е вистинско ремек дело и омилен примерок за колекционерите, а секоја година поради големата комплицираност на производниот процес се произведуваат само 10 часовници од овој модел.

Прибраните средстваод аукцијата ќе одат во Fondazione Cannavaro Ferrara.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...