01/10/2022
spot_img
домаAвантураЦелосно застаклен лифт за врвно доживување

Целосно застаклен лифт за врвно доживување

Сте се запрашале ли некогаш како би изгледало да се возите во комплетно застаклен лифт, на некој од највисоките облакодери во Њујорк?

Ова наскоро станува реалност…

Се очекува лифтовите во зградата One Vanderbilt Tower, да ги измамуваат воздишките на туристите, качувајќи се до висина од 369 метри и притоа давајќи целосен поглед и видик на Менхетн.

Покрај стаклените лифтови, во кулата ќе има и специјална набљудувачка платформа со ресторани и кафулиња за целосно уживање на туристите.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...