01/10/2022
spot_img
домаМагазинЗа негоBOSS ве советува. Комбинации на чорапи со одело

BOSS ве советува. Комбинации на чорапи со одело

На веб страната на популарниот моден бренд Hugo BOSS, можете да најдете одлични совети како да ги комбинирате вашите одела со чорапи во различна боја.

Како што е наведено во постот, иако чорапите се најчесто запоставен детаљ во стилот на мажите, нивното појавување под панталоните може да привлече големо внимание (пизитивно или негативно).

Според тоа, добро е да ги знаете следните совети.

Ако носите :

Црно одело

Бојата на чорапите, во комбинација со црно одело, треба да бидат неутрални. Црни или сиви.

Темно сино одело

Темно синото одело е сеуште одличен бизнис избор за секаква намена. И за свечен настан, состанок или секојдневна работа во вашата канцеларија. Него можете да го комбинирате со чорапи со повеќе бои, како што се – црвена, темно сина, сива или кафена.

Сиво одело

И сивата боја на оделото, иако делува сериозно, може да се комбинира со чорапи со повеќе бои како што се – тиркизна, сива, темно сина.

Повеќе можете да видите на линкот на Hubo Boss тука.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...