01/10/2022
spot_img
- Реклама -
LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад...
Прогресот на еколошките, електрични автомобили во нашата земја сериозно заостанува зад прогресот во другите земји. LEKTRICO со своите едноставни, квалитетни и модерни полначи на...
BOSCH располага со одлични уреди за дијагностика и сервис на клима уреди за патнички, комерцијални возила, камиони, автобуси и градежна механизација. Уредите се идеално...
00:00:54

Голчиштето на Халанд со Борусија

Норвешкиот суперталент Ерик Халанд, повторно блескаше во светло синиот тим. На дербито во Лигата на шампионите, со неговиот претходен тим Борусија Дортмунд, го даде вториот...

Европската Унија го намалила увозот на енергенси од Русија

Според последните статистички податоци, ЕУ увезла двојно помалку нафта од Русија. Притоа, за енеренсите главно се врти кон САД, но зголемен е увозот на...

Гутиереш : Имам чувство дека сме далеку од мирот

Антонио Гутиереш, секретарот на Обединетите Нации, по денешниот разговор со Путин изјави дека мирот во Украина е многу далеку, во моментов. Истовремено, тој смета дека...

Шок за Дончиќ и Словенија. Полска во полуфинале

Шок за Словенците! Полска успеа да ја приреди најголемата сензација во текот на денот, и ја победи кошаркарската репрезентација на Словенија во четвртфиналето со три...
00:07:00

Борбите во Украина, снимени во живо

Погледнете како изгледаат жестоките борби во Украина, снимени во прво лице со GoPro камера од страна на Украински војник. Војникот е качен во оклопно возило...
1,360фановидопаѓања
3,505следбенициследете
20,100претплатницисе претплатите

Менаџмент

Психологија на успехот

- Реклама-

RECENT COMMENTS

- Реклама -

LIQUI MOLY спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад...

Полначи на струја за електрични возила

Прогресот на еколошките, електрични автомобили во нашата земја сериозно заостанува зад прогресот во другите земји. LEKTRICO со своите едноставни, квалитетни и модерни полначи на...

Машини за сервис на клима уреди од BOSCH

BOSCH располага со одлични уреди за дијагностика и сервис на клима уреди за патнички, комерцијални возила, камиони, автобуси и градежна механизација. Уредите се идеално...

LIQUI MOLY – Бензински Пумпи

Новиот дитрибутер на LIQUI MOLY за Македонија, ја отвара можноста во нашата земја за развој на специјален лиценциран ланец на бензински пумпи кои може...

Нова генерација машини за менување масло на автоматски менувачи

Професионалната компанија за масла ја претставува последната генерација на успешното решение за сервисни работилници – Gear Tronic III Пред само неколку години, промената на масло...

WABCO-WURTH дијагностиката за 94 евра месечно!

WABCO-WURTH, е универзален дијагностички уред за речиси сите камиони и автобуси на пазарот. Покрај универзалната, мултибренд дијагностика на моторот, WABCO WURTH е и единствениот уред...

Голема промоција на премиум рачниот и пневматски алат USAG

За почетокот на својата соработка со Италијанските премиум алати USAG, увозникот и дистрибутер за Македонија - GBB Скопје, обезбеди одлични цени и попусти. Рачниот и...

Maркетинг

Кога Harley ќе направи велосипед на струја…

Времето се менува... со него и интересите и приоритетите. Но... кога станува збор за легендарниот Американски Harley Davidson, веројатно малкумина веруваа дека "Hell's Angels"...

Легендарниот чопер на Питер Фонда на аукција

Уште едно филмско ремек дело оди на аукција. Чоперот на Harley Davidson кој го возеше Питер Фонда во култниот филм Easy Rider, ќе оди на...

Нов трицикл и скутер на склопување на BMW

Дали BMW започнува да се развива и во производство на моторцикли и скутери на батерии? Неодамна, германскиот бренд објави два моторцикли на електрична енергија со...