07/06/2023
spot_img
- Реклама -
BOSCH и GBB Group Ве канат на специјалната промoција на уредот DAS 3000! Со уредот се врши прецизно компјутерски водено калибрирање на сензорите од напредните системи за...
Основачот на компанијата Nikola Corp. одговорна за лансирањето на камионите на електричен и водороден погон, Tревор Милтон, беше и официјално обвинет за измама од...
00:01:37
Како дел од промотивната кампања, Кинеската компанија за производство на електрични автомобили - Xpeng Inc. изведе пробно возење (или подобро да кажеме - летање) на...

Разговор со Драгиша Ристовски, D.R.Gilbert Group

Во кризни ситуации е многу важно да не дојде до ефектот на „замрзнат менаџмент“ во кој луѓето чекаат нешто да пројде, а напротив, треба...

Како и дали да ја надгледувате работата на вашите вработени на компјутер

Според извештајот на Гартнер од 2018 година, од 239 анкетирани големи корпорации, 50% од врвните менаџери се изјасниле дека на некој начин го надгледуваат...

Нов тренинг во Скопје – Како да обезбедите врвна услуга за вашите клиенти.

GBB Training Club од Скопје, кој веќе организираше неколку одлични бизнис семинари во Скопје, го закажа својот нов, интерактивен тренинг, по лиценца од Американскиот...

Хенри Форд – колку е важно да ги тренирате соработниците

"-Единствената полоша работа од тоа да ги тренирате Вашите луѓе, а тие да си заминат, е да не ги тренирате, а тие да останат."...
00:16:17

Ворен Бафет – Колку е важна врвната услуга во бизнисот

Варен Бафет, најголемиот финансиски инвеститор, чие богатство се проценува на околу 100 милијарди долари, низ два примери од реалниот живот, ја раскажува приказната за...
1,360фановидопаѓање
3,805следбенициследете
20,800претплатнициПретплатете се

Менаџмент

Психологија на успехот

- Реклама-

RECENT COMMENTS

- Реклама -

Промоција на уредот BOSCH DAS 3000 во Софија

BOSCH и GBB Group Ве канат на специјалната промoција на уредот DAS 3000! Со уредот се врши прецизно компјутерски водено калибрирање на сензорите од напредните системи за...

Основачот на Nikola, обвинет за измама

Основачот на компанијата Nikola Corp. одговорна за лансирањето на камионите на електричен и водороден погон, Tревор Милтон, беше и официјално обвинет за измама од...
00:01:37

Кинезите лансираа летечки автомобил

Како дел од промотивната кампања, Кинеската компанија за производство на електрични автомобили - Xpeng Inc. изведе пробно возење (или подобро да кажеме - летање) на...

Полначи на струја за електрични возила

Прогресот на еколошките, електрични автомобили во нашата земја сериозно заостанува зад прогресот во другите земји. LEKTRICO со своите едноставни, квалитетни и модерни полначи на...

Што се продава во Европа?

Според oбјавените податоци за продажбата на нови возила во Европа вој Октомври, можеме да издвоиме неколку битни информации : Вкупниот пазар на нови возила во...

Новите згради во Велика Британија мора да имаат полначи за струја

Од следната, 2022 година, новите згради и домови во Британија, ќе мора да имаат задолжително вградени полначи за струја за електричните автомобили. Оваа одлука ќе...
00:04:51

Mате си го направи меракот… и хиперавтомобилот Nevera го извозе off-road

Хрватскиот претприемач и иноватор, Мате Римац, имаше ѕвездена година. Со својата технологија за електрични автомобили, која ја купуваа и користеа најголемите брендови на светот, направи...

Maркетинг

Кога Harley ќе направи велосипед на струја…

Времето се менува... со него и интересите и приоритетите. Но... кога станува збор за легендарниот Американски Harley Davidson, веројатно малкумина веруваа дека "Hell's Angels"...

Легендарниот чопер на Питер Фонда на аукција

Уште едно филмско ремек дело оди на аукција. Чоперот на Harley Davidson кој го возеше Питер Фонда во култниот филм Easy Rider, ќе оди на...

Нов трицикл и скутер на склопување на BMW

Дали BMW започнува да се развива и во производство на моторцикли и скутери на батерии? Неодамна, германскиот бренд објави два моторцикли на електрична енергија со...