05/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиБез пардон! На Филипините уништени луксузни возила од 1,2 милиони долари

Без пардон! На Филипините уништени луксузни возила од 1,2 милиони долари

Царинското Биро на Филипините, минатата недела уништи неколку супер луксузни автомобили меѓу кои и МcLaren 620R, Bentley, Mercedes-Benz, Lotus и Porsche 911 G2S.

Според официјалната објава на фејсбук профилот на Царинското Биро, биле уништени вкупно 21 автомобил кои на нелегален начин биле внесени во државата.

Уништувањето на луксузни автомобили се врши по основ на посебен Претседателски указ на Родриго Роа Дутерте, според кој шверцуваните и нелегално внесени автомобили треба да се уништат.

Ова не е прво уништување од овој тип во Филипините. Според одредени податоци, претходно се уништени во една акција возила во вкупна вредност од 8 милиони долари.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...