30/01/2023
spot_img

БАНКАРСТВО

“Ненадејна смрт” – како последица од вакцините против Ковид 19?

На 21 Ноември, на Твитер и Рамбл беше објавен документарниот филм - "Ненадејно починат" - Died Suddenly кој за кратко време беше прегледан...

Пченкарна змија

Ако не и припаѓате на онаа група на луѓе кои за домашен миленик сакаат куче, маче, папагал или риба... пченкарната змија е еден од...

Холандскиот премиер се извини за историската улога во трговијата со робови

Холандскиот премиер Марк Руте, се извини на сите жртви, нивните роднини и наследници за историската улога на Холандија во трговијата со робови. Иако луѓето кои...

Новиот Аватар предизвикува депресија

Во светските медиуми се почесто се зборува за новата психолошка состојба - PADS. Ако не сте слушнале за неа, не грижете се... тоа не е...

Мало брадесто змејче

Малите брадести змејчиња се одличен миленик за вашиот дом. Особено ако наместо куче, мачка или папагал - сакате интересни егзотични миленици. Брадестите змејчиња се активни...

СЛЕДИ НЕ

1,360фановидопаѓање
0следбенициследете
Реклама

Музика за опуштање

Реклама

ИНТЕРВЈУ

ФИНАНСИИ

СИТЕ СОДРЖИНИ

“Ненадејна смрт” – како последица од вакцините против Ковид 19?

На 21 Ноември, на Твитер и Рамбл беше објавен документарниот филм - "Ненадејно починат" - Died Suddenly кој за кратко време беше прегледан...

Пченкарна змија

Ако не и припаѓате на онаа група на луѓе кои за домашен миленик сакаат куче, маче, папагал или риба... пченкарната змија е еден од...

Холандскиот премиер се извини за историската улога во трговијата со робови

Холандскиот премиер Марк Руте, се извини на сите жртви, нивните роднини и наследници за историската улога на Холандија во трговијата со робови. Иако луѓето кои...

Новиот Аватар предизвикува депресија

Во светските медиуми се почесто се зборува за новата психолошка состојба - PADS. Ако не сте слушнале за неа, не грижете се... тоа не е...

Мало брадесто змејче

Малите брадести змејчиња се одличен миленик за вашиот дом. Особено ако наместо куче, мачка или папагал - сакате интересни егзотични миленици. Брадестите змејчиња се активни...

Божиќна магија во Европа

Додека нашите плоштади, во пресрет на Новогодишните и Божиќни празници зјаат празни и тажни, а градоначалниците се натпреваруваат за поени во јавноста преку наводни...

Половина од младите живеат со родителите, а со своите заштеди се луксузираат

Според официјалните податоци на Американското Биро за Цензус, речиси половина (48%) од младите на возраст од 18 до 29 години во ова време на...

50 Cent тужи пластичен хирург за зголемување на пениси

Раперот 50 Cent (Куртис Џеј Џексон III), поднел тужба против пластичниот хирург Ангела Коган од Мајами, која бесправно ја користела неговата фотографија за промоција...
00:04:39

WHAM повторно на првото место на UK Top40

Бендот WHAM! на починатиот Џорџ Мајкл и Ендрју Риџли, благодарение на Божикната еуфорија на Островото, се врати на првото место на музичката топ листа...
Реклама

Најнови содржини