01/10/2022
spot_img
домаАвто ВестиАudi ја претставува својата е-мобилност во Минхен

Аudi ја претставува својата е-мобилност во Минхен

На Саемот за автомбили во Минхен (прв пат се одржува во овој Германски град), AUDI како домаќин (германски бренд) реши да се петстави под паролата “Let’s Talk about Progress” – Да зборуваме за прогресот.

Во фокусот е, секако, електричната мобилност (e-mobility) а на штандот на AUDI e претставен Audi grandsphere concept автомобилот кој претставува луксуз и мобилност.

Посетителите на штандот на Ауди ќе може да направат и тест возење со некој од електричните автомобили на брендот кои се веќе во слободна продажба.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...