01/12/2022
spot_img
домаАвто ВестиАдио Aventador

Адио Aventador

Култниот Италијански бренд Lamborghini, со својот последен произведен примерок се збогува со уште покултниот модел – Aventador.

По 11 години производство, згаснува ултра спортскиот Aventador, а со него веројатно во историјата ќе замине и атмосферскиот V12 мотор.

За последен Aventador избрана е изведбата Ultimae Roadster, со прекрасната небесно сина боја – Azzuro Flake, што е веројатно избрана во почест и сеќавање на Miuri Roadster од 1968 година.

Последниот примерок – LP 780-4 Ultimae Roadster  ќе му биде наскоро испорачан на новиот сопственик во Швајцарија.

- Реклама -spot_img

Најнови содржини

- Реклама -spot_img

Најпопуларно

Неговото височество Golf GTI

0
И статистиката и емоциите, јасно покажуваат кој е најпродаваниот и најпосакуваниот модел на тркала на Европскиот континент. Легендарниот Golf, креиран во дизајнерскиот центар на брендот...

Златното момче на Хрватска. Балканскиот Елон Маск

0
Со само 33 години, роден е на 12 февруари 1988 година во Ливно, Босна и Херцеговина, Хрватот Мате Римац го живее својот сон. Тој веќе...

Пристигнуваат ли новите гуми без воздух?

0
Гуми кои нема да мора да ги пумпате со воздух. Гуми кои нема да се оштетуваат при контакт со ивичникот на тротоарот. Гуми кои нема да...

Аutodata влегува во наставниот процес во Македонија

0
Врвниот менаџмент на Автосообраќајниот училишен центар “Боро Петрушевски” од Скопје, продолжува со имплементација на иновативни проекти, кои имаат за цел да го унапредат и...

Kако да се заштитите од кражба на автомобилот?

0
Направената анализа на Националната Канцеларија за статистика на Англија и Велс, врз база на прибраните и обработени податоци за криминалните дејствија, презентираше неколку...